Skip to main content

Vedec roka 2016 – pozvánka na jubilejný 20. ročník

Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedecko-technických spoločností tento rok vyhlásili jubilejný 20. ročník oceňovania významných slovenských vedcov, technológov a mladých výskumníkov zo všetkých oblastí vedy a techniky – Vedec roka SR 2016.
Cieľom podujatia Vedec roka SR je profesionálne a spoločensky vyzdvihnúť najvýznamnejšie osobnosti vedeckého života, ako aj  najlepšie dosiahnuté výsledky vo vede a výskume na Slovensku. Jubilejný 20. ročník oceňovania sa koná opäť pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku a ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana.

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční dňa 16. 5. 2017 o 14.00 hod. v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca, Primaciálne námestie 2, Bratislava.

Ocenenia za rok 2016 sa budú udeľovať v piatich kategóriách:
1. Vedec roka SR
2. Vedkyňa roka SR
3. Osobnosť roka v oblasti technológií
4. Osobnosť roka v programoch EÚ
5. Mladá osobnosť vedy

Partnermi podujatia sú spoločnosti SPP, Bayer a Datalan. Hlavnými mediálnymi partnermi podujatia sú RTVS a VAT – magazín o vede a technike. Mediálnymi partnermi podujatia sú TASR, teraz.sk, TABLET.TV, science.sk, VEDANADOSAH.sk, časopis Quark, Parlamentný Kuriér a Startitup.

Všetky informácie o podujatí Vedec roka SR 2016 nájdete na webovej stránke www.ncpvat.sk v sekcii  Vedec roka SR.

Kontakt na organizačný výbor podujatia:
Mgr. Andrea Putalová; tel. 02/692 53128; andrea.putalova@cvtisr.sk
Centrum vedecko-technických informácií SR, Lamačská cesta 8/A, 811 04 Bratislava

Kontakt pre médiá – CVTI SR:
Eva Vašková, 02/ 69 253 113, eva.vaskova@cvtisr.sk
Centrum vedecko-technických informácií SR, Lamačská cesta 8/A, 811 04 Bratislava